Wielkoczwartkowe nabożeństwo spowiednio-komunijne dla seniorów

Skoczów 1.04.2021

Już ponad rok konfrontowani jesteśmy z sytuacją, w której mikroskopijnych rozmiarów wirus zaczął rządzić niemalże całym światem. W międzyczasie wprowadzono wiele obostrzeń, które niestety bardzo niekorzystnie odbijają się na różnych płaszczyznach życia parafialnego. Jedną z nich są działania na rzeczy naszych najstarszych parafian, którzy zarazem (po osobach posiadających choroby współistniejące) należą do tej najbardziej narażonej i tym samym zagrożonej grupy. Wielu seniorów uczestniczyło w próbach Chóru “Gloria”, brało udział w Godzinach Biblijnych i spotkaniach Koła Pań. Ok. 50-70 osób brało zazwyczaj udział w adwentowych i pasyjnych nabożeństwach spowiednio-komunijnych, a później w spotkaniu w sali, połączonym z poczęstunkiem.

W tym roku takie specjalne nabożeństwo dla najstarszych naszych zborowników zorganizowano w Wielki Czwartek. Część z nich z oczywistych względów nie mogło na nie przybyć. Po nabożeństwie nie było też spotkania w sali. Dzięki zaangażowaniu kilku pań (DZIĘKUJEMY IM BARDZO SERDECZNIE), udało się natomiast upiec “wielkopiątkowe bułeczki”, które wraz z życzeniami były rozdawane po nabożeństwie.

Przy okazji przekazano też życzenia w imieniu Zarządu Skoczowskiego Towarzystwa Ewangelickiego.

Miejmy nadzieję, że w pod koniec roku, w czasie adwentowym, sytuacja na tyle się polepszy, że nie tylko w Skoczowie, ale również w naszych Filiałach będziemy mogli tak w społeczności Stołu Pańskiego, jak również usiąść do wspólnego poczęstunku w salach parafialnych.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Jan Chwastek