Piknik na powitanie wakacji

Skoczów 20.06.2021

W niedzielę 20.06.2021 r., formalnie na kilka dni przed oficjalnym zakończeniem szkoły, w czasie wszystkich nabożeństw w naszej Parafii podziękowaliśmy za miniony rok szkolny. W Skoczowie zbiegło się to akurat z porannym nabożeństwem młodzieżowym, w czasie którego tradycyjnie już młodzież prowadziła śpiew oraz oprawę muzyczną podczas liturgii, a całość uświetnił występ naszego Chórku Dziecięcego „Nadzieja”, pod dyr. Doroty Podżorskiej oraz Marty Żwak.

Zaś po wszystkich nabożeństwach (również po nabożeństwie wieczornym) wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w pikniku parafialnym na powitanie wakacji, w czasie którego zaserwowano takie specjały, jak: „letnia zupa jarzynowa”, „parek w rohliku” oraz wiele różnych słodkości.

Ponad 200 babeczek upiekli członkowie Skoczowskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Piknik był kolejną okazją do wspólnego spędzenia czasu w „cieniu naszego kościoła”, co w czasie niekończącej się pandemii jest niezwykle ważne i cenne. Dziękujemy wszystkim pomocnikom i darczyńcom, dzięki którym udało się zebrać kwotę ponad 1000 zł, która zasiliła fundusz remontowy naszej Parafii.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Jan Chwastek