Obóz STE w Międzywodziu 2022 – PIERWSZA WYCIECZKA – Fort Gerharda i Świnoujście

Międzywodzie 27-29.07.2022

Duża liczba uczestników na obozie ma z pewnością swoje pozytywne i negatywne strony. Niewątpliwie do pozytywnych należą wszystkie takie przedsięwzięcia, które umożliwiają tańszą organizację niektórych przedsięwzięć, albo w ogóle je umożliwiają. Do takich z pewnością należy organizacja wycieczek i związane z tym koszty transportu.

Już od samego początku (gdy dopiero przymierzaliśmy się do organizacji tego obozu) było założone, że jeden z trzech autobusów, które zawoziły nas do Międzywodzia i zabierały nas z powrotem do Skoczowa, powinien pozostać w Międzywodziu, aby obsłużyć planowane wycieczki. Ponad 180 uczestników obozu oznacza, że w celu zapewnienia każdemu z nich wyjazdu na wycieczkę, przeciętny autobus ok. 50 osobowy musiałby przez cztery kolejne dni realizować jedną wycieczkę. Okazało się jednak, że na obozie mógł pozostać autobus 62-osobowy, co sprawiło, że wycieczkami byliśmy zajęci dwa razy po trzy dni – bo było zaplanowane, że każdy uczestnik pojedzie na dwie wycieczki.

Jeszcze przed wyjazdem na obóz, wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, które mieściły się w autobusie – co pokazuje wycinek z “Dzienniczka obozowicza”:

A potem to już tylko wspaniała przygoda, podziwianie pięknych krajobrazów, odwiedzanie ciekawych miejsc i zapoznawanie się z ciekawymi zdarzeniami z historii, które kształtowały miejsca, które odwiedzaliśmy.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: ks. Alfred Borski i archiwum STE

 

27 lipca (środa) – wycieczka grup 1-3 (dzieci):

« z 2 »

28 lipca (czwartek) – wycieczka grup 6+8+9 (młodzież):

29 lipca (piątek) – wycieczka grup 4+5+7 (młodzież):