Goście z Ukrainy na Szyndzielni i Klimczoku

Szyndzielnia i Klimczok 2.05.2022

2.05.2022 r. dla naszych Gości z Ukrainy zaplanowaliśmy niezbyt długą, choć trochę męczącą wycieczkę – przynajmniej dla tych najmłodszych. Trzema samochodami pojechaliśmy do Bielska-Białej, skąd udaliśmy się na stację kolei linowej pod Szyndzielnią.

Z uwagi na remont drogi, prawie 1 km trzeba było zaliczyć pieszo. Po wyjeździe udaliśmy się do schroniska, a potem dalej w stronę Klimczoka. Część drogi, a szczególnie jej zacienione miejsca, pokryta była jeszcze śniegiem. Na Klimczoku zrobiliśmy mały piknik, a potem udaliśmy się w drogę powrotną. Przed powrotem zaliczyliśmy jeszcze wieżę obserwacyjną. Trudno powiedzieć, jaki dokładnie dystans udało nam się pokonać. Nasze komórki jednak podpowiedziały, że zrobiliśmy ponad 16.000 kroków.

Wyprawa na pewno należała do udanych, tym bardziej, że nasi ukraińscy Goście po raz pierwszy byli w górach. Dziękuję p. Jolancie i Krzysztofowi Caputa za poświęcony czas i udostępnienie samochodu. Panu Bogu za opiekę i prowadzenie. Wszystkim zaś za mile spędzony czas i wspaniałą atmosferę.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Agnieszka i Alfred Borski