4 generatory prądu dla Ukrainy

Skoczów 21.12.2022 i 10.01.2023

21.12.2022 r. dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego Jerzy Marcol odebrał z naszej Parafii dwa z czterech generatorów prądu, które następnego dnia były już w drodze na Ukrainę. Kolejne dwa trafią tam w pierwszych tygodniach nowego roku (zostały odebrane ze Skoczowa we wtorek 10.01.2023 roku).

Dwa generatory zostały zakupione z budżetu diakonijnego naszej Parafii, trzeci z budżetu Skoczowskiego Towarzystwa Ewangelickiego, a czwarty ze sprzedaży piernikowych aniołów. Pierwotnie dochód z ich sprzedaży miał być przeznaczony na zbiórkę funduszy na zakup pieca konwekcyjnego do kuchni parafialnej. Ostatecznie jednak (w porozumieniu z osobami zaangażowanymi w pieczenie), postanowiono zakupić agregat.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji wypieku aniołów oraz tym, którzy je zakupili. Dziękuję również Radzie Parafialnej PEA w Skoczowie oraz Zarządowi STE za podjęcie stosownych uchwał i przekazanie pieniędzy na zakup generatorów. W obecnej sytuacji (wojna i okres zimowy), gdy wojska rosyjskie skoncentrowane są na niszczeniu ukraińskiej infrastrukury energetycznej, to z pewnością nieznaczna pomoc dla Ukrainy, ale za to bardzo konkretna pomoc dla czterech rodzin, którym wytworzony prąd pozwoli na gotowanie posiłków i podgrzanie wyziębłego mieszkania.

Tekst i zdjęcia: ks. Alfred Borski